Ekonomi

Vestel, Stevie Awards’tan üç ödül kazandı

Vestel, Stevie Ödülleri’nde bir altın, iki bronz madalya kazandı. Vestel Müşteri Hizmetleri, “Beyaz Eşya Analitiği” projesiyle ‘Altın Ödül’, ‘Beyaz Eşya Ürünlerine Yazılım Yükleme: Veslink’ ve ‘Sinyal Yok’ projesiyle ‘Bronz Ödül’ aldı.

Vestel, Stevie Business Awards’ta müşteri hizmetleri alanında bir altın ve iki bronz olmak üzere üç ödül kazandı. Vestel Müşteri Hizmetleri’nin ‘Beyaz Eşya Analitiği’ projesi Altın Ödül’e layık görülürken, ‘Beyaz Eşyaya Yazılım Yükleme’ ve ‘Sinyal Yok’ projeleri ‘Bronz Ödül’e layık görüldü.

Verilen bilgilere göre, Vestel’in altın madalya kazanan ‘Beyaz Eşya Analitiği’ projesi, IoT eserlerinden gelen verileri analiz ederek müşterilere bakım teklifleri sunarken, eserlerin ömür ve servis maliyetlerini düşürüyor. Ayrıca proaktif hizmetler sayesinde müşteri memnuniyeti artırılmakta ve iş tasarım süreçlerine bölgesel girdi sağlanmaktadır. Beyaz Eşya Analitiği projesi aracılığıyla toplanan veriler, müşteri hizmetleri için bir işletme gideri oluşturur.

Şirketin bronz ödüllü ‘Beyaz Eşyaya Yazılım Yükleme: Veslink’ projesi de Vestel’in beyaz eşya ürünlerindeki yazılım kaynaklı elektronik kart arızalarına yedek parça değişimi yapmadan yazılım güncellemesi yaparak çözüm sunuyor. Ayrıca Veslink projesi ile aynı donanım, farklı yazılımlar ile yedek parça kodlarının tekilleştirilmesi ve kart birleştirme işleminin etkinleştirilmesi ile yenilikçi, teknoloji ile bütünleşen, daha hızlı ve verimli hizmetler sunulmaktadır.

Şirketin bronz ödüle layık görülen diğer ‘Sinyal Yok’ projesi ise televizyonlarda karşılaşılan sinyal yok arızalarının tespitini kolaylaştırmayı, eser ve kartların değiştirilmesini engellemeyi amaçlıyor. Bu proje sayesinde müşteriler televizyonun arka kapağını bile açmadan anakart voltaj testi ve altyapı uydu kablosu testini sorunsuz bir şekilde yapabilmektedir. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu