Yaşam

Nihat Hatipoğlu’nun İftar Programında ‘Astroloji ve Burçlar’ Sorusuna Cevabı Gündemdeydi!

ATV’de iftar ve sahur saatlerinde ekranlara gelen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na farklı sorular sorulmaya devam ediyor. Hatipoğlu, dünkü iftar yayınında kendisine gelen astroloji ve burçlar ile ilgili soruya verdiği yanıtla gündem oldu.

Ramazan ayının gelmesiyle Nihat Hatipoğlu ekranlarda yerini aldı.

İftar ve sahur yayınlarında kendisine gelen sorularla birden fazla gündem yaratan Hatipoğlu, bu yıl bomba gibi bir giriş yaptı.

Daha ilk günden soruldu, “Sevip de sevilmemenin günahı nedir?” Astroloji ve burçlar sorusuyla gündeme gelen Hatipoğlu’na dün akşam bir soru geldi.

Bir delikanlı Nihat Hatipoğlu’na “Yıldızların düşüncemizi ve karakterimizi değiştirdiğini söyleyenler dinimizde burçların yeri nedir?” diye sormuş. sorusuna verdiği yanıtla gündem oldu.

“Astronomi evet, astronomidir. Allah diyor ki, ‘Göklere ancak bir padişahla, bir vasıta ile çıkılır’. , iyi olacaksın, kötü olacaksın ya da deprem olacak doğru değil.”

“Astronomi bir bilimdir.

“Olması muhtemel şeyler zaten söyleniyor. Bir müneccimin söylediği on şeyden üçü çıkıyor. Astronomi evet, astroloji hayır. Kuran ne diyorsa Peygamber Efendimiz de odur.” şeklinde cevaplanmıştır.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

gursu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu