Haber

Alper Taban’dan ’23 Nisan’ mesajı

BURSA (İGFA) – Bursa’nın İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 103. yılı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Önder Taban yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜ 103 YAŞINDA

“Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 103. yılı ile birlikte kutluyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin egemenliğini tüm dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir. Vatanımızın işgal edildiği, milletimizin hürriyeti ve istikbalinin kastedildiği hayati bir dönemde açılışı yapılan Meclisimiz, istikbal gayretimizin ve istiklal yolumuzun öncüsü olmuştur. Meclisimizin Milli Mücadelemizin gönüllerde yaktığı ateş aziz milletimizin yolunu en karanlık günlerde aydınlatmış, halkımıza güç, cesaret ve moral aşılamıştır. Bu yönüyle bugünkü Türkiye’nin temeli olan TBMM, geçmişten günümüze uzanan büyük tarihimizin en nadide sembollerinden biri olmuştur. 103 yıldır olduğu gibi bundan sonra da milli iradenin, milli egemenliğin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın simgesi olmaya devam edecektir.”

“23 NİSAN ÇOCUKLARIMIZA İNANÇIMIZIN SEMBOLÜDÜR”

“Tarihimizin dönüm noktası olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilmesi, milletimizin çocuklarımıza olan güveninin de bir simgesidir. Ülkemizin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine, onların dinamizmi ve şevkiyle hedefe ulaşacağına inanıyoruz. Bu noktada geleceğimiz olan çocuklarımıza inancımız tamdır. Onlar için en uygun zemini hazırlamak biz günümüz yetişkinlerinin en büyük görevi ve hedefidir. Bu niyetlerle tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum.”

haber-dortyol.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu