Haber

ABD, Suriye’de 41 sivili infaz ettiği için Amjad Yousef ve ailesine yaptırım kararı aldı.

ABD, 10 yıl sonra Suriye’de 41 sivili infaz eden Esad rejiminin askeri istihbarat görevlisi Amjad Yousef’e yaptırım uyguladı.

ABD’ye giremeyecek

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Suriye’deki iç savaşın 12. yılına girdiğini hatırlatarak, yaptığı yazılı açıklamada, 16 Nisan 2013’te 41 sivili silahsız infaz eden Yusuf ve eşi Anan Wasouf ve yakın aile üyelerinin, Başkent Şam’ın Tadamon Bölgesi, ABD’ye gönderildi. giriş yasağı ilan etti.

İlk kez 2022’de paylaşıldı

göz kırpma, “Bu soğukkanlı ve metodik cinayetlerin video kanıtları, bağımsız araştırmacılar tarafından yapılan uzun ve kapsamlı bir soruşturmanın ardından ilk kez 2022’de kamuoyuna açıklandı.”söz konusu.

katliam görüntüleri

ABD’nin Tadamon Katliamı kurbanlarını andığını belirten Blinken, şunları kaydetti: Sayısız Suriyelinin öldürülmesi ve taciz edilmesiyle birleşen bu katliamın görüntüleri, ülkelerin siyasi çözüme doğru ilerleme kaydetmeden Esad rejimiyle ilişkilerini neden normalleştirmemeleri gerektiğini iç karartıcı bir şekilde hatırlatıyor.”söz konusu.

“Suriyelilere desteğimiz sarsılmayacak”

Suriye’de devam eden insan hakları ihlallerinin hesabının sorulmasına yönelik tüm uluslararası çabaları desteklemeye devam ettiklerini vurgulayan Blinken, şöyle devam etti:

Esad rejiminden hesap sormak için hayatlarını riske atmaya devam eden cesur Suriyeliler tarafından sarsılmayacağız. Mağdurlar için adaletin sağlanması ve Esad rejimi dahil sorumlulardan hesap sorulması için her türlü tedbiri alacağız. Suriyelilere karşı işlenen suçlar, ihlaller ve suiistimaller için hesap verebilirlik ve adalet, Suriye’de ve bölgede istikrarlı, adil ve kalıcı bir barışın temelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu