Haber

Son Dakika: Kılıçdaroğlu’nun adaylığını desteklemeyeceklerini ifade eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, partideki görevinden ayrıldı.

Meral Akşener’in ev sahipliğinde ilk kez cumhurbaşkanı adayını konuşmak için Altı Masa 11’inci kez toplanırken, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı’dan sürpriz çıkış oldu. Bugün verdiği bir söyleşide Kılıçdaroğlu’nun parti olarak adaylığına karşı olduklarını açıkça ifade eden Paçacı, “Parti yetkili kurulları şu anda Kemal Bey’i onaylayacak aşamada değil ama bu sonuncusu olarak devam edeceği anlamına gelmiyor. Meral Hanım konuyu yetkili kurullara taşıdı, getirecek, orada nihai karar verilecek.”

Görevinden istifa etti

Paçacı, yaptığı basın açıklamasıyla görevinden ayrıldığını duyurdu. Paçacı yaptığı açıklamalarda, “Aziz Milletimizin bilgisine sunarım. Ülkemizin ve milletimizin umudu olan Altı Masa’nın Cumhurbaşkanlığı adaylığı süreciyle ilgili bir gazeteciye verdiğim açıklamanın ötesinde yorumlara yol açtığını görüyorum. Aynı zamanda İYİ Parti Kurumsal Tahviller Başkanlığı görevimden de Altı Masalı Masa’yı oluşturan Sayın Başkanların iradesini korumak ve kollamak maksadıyla istifa ediyorum.Saygılarımla arz ederim. kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Detaylar geliyor…

ahirli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu