Haber

Mansur Yavaş’tan Erdoğan’a yanıt: Dediklerini yaşıyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’li belediyeler hakkında sık sık yaptığı açıklamalara ‘hizmet vermiyorlar’ şeklinde yanıt vererek, Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Turgut Altınok’un seçim vaatlerini değerlendirdi.

Altınok’un emeklilere ‘Başkent Kart’ desteği verecekleri yönündeki açıklamasının sorulması üzerine Yavaş, “Bunu 3 yıldır sağlıklı bir şekilde uyguluyoruz. Görünen o ki Sayın Cumhurbaşkanımız kongreye gelmediği için bizi takip etmemiş. Türkiye’de bunu ilk uygulayan biziz.”

‘ERDOĞAN’DAN TECRÜBELİYİZ’

Erdoğan’ın “Hükümet olarak hangi partiye mensup olursa olsun tüm belediyelere bütçeden almaları gerekenleri aynen gönderdik ve gönderiyoruz” sözlerine tepki gösteren Yavaş, kamu bankalarından kredi alamadıklarını vurguladı ve Onaylanan projeler belediye meclislerinde bekletildi.

Birgün’deki habere göre Yavaş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ilk seçildiği dönemdeki sözlerini takip ettik. Hükümetin onlara eşit davranmadığını, ayrımcılık yaptığını söylüyor ama şimdi onun söylediklerinin aynısını yaşıyoruz.” “

Yavaş, şöyle konuştu: “Zaten kanun bunu gerektiriyor. Cumhurbaşkanının özel tasarrufu olamaz. Muhalefetteki belediyeler İller Bankası’ndan ne kadar kredi alabildiler, kamu bankalarından bir kuruş alabildiler mi? Biz alamadık. Erdoğan’ın onayladığı bir arıtma projemiz var. Krediyi bulduk, 8″ Aylardır belediye meclisinde bekletildi. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın ilk seçildiği dönemdeki sözlerini internetten izledik. Hükümetin onlara eşit davranmadığını, ayrımcılık yaptığını söylüyor ama biz de onun söylediklerini aynen yaşıyoruz şu anda.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu