Teknoloji

Konami Çalışanı Patronunu Yangın Söndürücüyle Öldürmeye Çalışıyor

Oyun dünyasının en değerli şirketlerinden biri olan Konami’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Bir çalışan, eline aldığı yangın söndürücüyle patronuna saldırarak onu öldürmeye çalıştı!

Japon oyun stüdyosu Konami’yi duymayan neredeyse hiç oyuncu yoktur.

Oyun dünyasına kazandırdıkları Silent Hill, Metal Gear Solid ve artık eFootball olarak bildiğimiz PES gibi markalarla branşın öncülerinden olan Konami biraz zor günler geçirmek üzere.

Ancak bu kez bahsimiz Konami’nin geliştirdiği oyunlardan farklı. Bir çalışan şirkette patronunu öldürmeye teşebbüs etti.

Şirketin Tokyo’daki ofisinde meydana gelen olayda silah olarak yangın söndürücü kullanıldı. Şirketin eski bir çalışanı, eski işvereninin kafasına yangın söndürücü ile vurarak yaraladı.

Meslektaşları tarafından etkisiz hale getirilen eski çalışan, bu saldırının nedenini de açıkladı.

Eski işvereni tarafından taciz edildiğini ve bu nedenle binaya gelerek böyle bir saldırıda bulunduğunu söyleyen işçi, polis gelene kadar eski iş arkadaşları tarafından gözaltına alındıktan sonra yetkililere teslim edildi.

Yangın söndürücünün saldırısına uğrayan adam hastaneye kaldırıldı.

Başından yaralandığı belirtilen şahsın hastaneye kaldırılırken müşahede altında tutulacağı da belirtildi. Saldırganın veya eski işvereninin Konami’de hangi işlerden veya birimlerden sorumlu olduğu açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu