Haber

İstanbul’da üç kardeşin amca ve eşinin öldürülmesiyle ilgili davaya devam edildi.

Nuri Yıldız’ın İstanbul Beylikdüzü’ndeki bir tarlada cansız bedeninin bulunması ve eşi Esra Yıldız’ın Avcılar’daki evinde boğazı kesilerek öldürülmesinden üç kardeşin yargılandığı davada tanıklar dinlendi.

Küçükçekmece 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Aleyna Yıldız, Ferhat Yıldız ve Mühyettin Yıldız ile avukatları katıldı. Duruşmaya maktullerin yakınları ve avukatları da katıldı.

Duruşmada tanık olarak dinlenen OD, Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunduğu sırada cezaevinde sanıklar Ferhat Yıldız ve Mühyettin Yıldız ile aynı koğuşta kaldığını anlattı. Herkes biliyordu. Geriye tek bir delil kaldı, HTŞ kayıtları.” dedi.

Söz verilen kurban Esra Yıldız’ın annesi Yasemin Dallı, “Biz hiçbir şey bilmezken, dosyada gizlilik kararı olmasına rağmen OD her şeyi biliyordu” dedi. dedi.

Tanıkların dinlenildiği duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İddianameden

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 11 Ekim 2021’de Esenyurt’ta yanan bir aracın yanında kimliği bulunan Nuri Yıldız’ın, işyerine gittiği sırada eşi Esra Yıldız tarafından öldürüldüğü belirtildi. onun evi.

Nuri Yıldız’ın Beylikdüzü’nde başından 3 kurşunla ölü bulunduğu belirtilen iddianamede, sanıklar Ferhat Yıldız ve Mühyettin Yıldız’ın maktulün aracıyla Beylikdüzü’ne girerek yere bir cisim fırlattıkları kaydedildi.

İddianamede sanıklar Ferhat Yıldız ve Mühyettin Yıldız’ın da merhum Esra Yıldız’ın Avcılar’da yaşadığı konuta girdiği, aracı getirip otoparka park eden kişinin sanık Aleyna Yıldız olduğu belirtildi.

İddianamede sanıklar Aleyna Yıldız, Ferhat Yıldız ve Mühyettin Yıldız’a “kasten öldürme”, “mala zarar verme”, “ikamet dokunulmazlığını ihlal” ve “ruhsatsız silah kullanmak” suçlarından 2’şer kez olmak üzere 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Her yıl 4 aydan 9 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu