Yaşam

İngiliz milyarder Hamish Harding’in Titanik enkazında kaybolan denizaltında olduğu bildirildi

Harding’in üvey oğlu Brian Szasz, Facebook hesabında babasının titanik‘a inen araçta olduğunu belirterek, herkesin dua etmesini istedi.

Szasz daha sonra söz konusu paylaşımı sildi, “Annem, gizlilik nedenleriyle gönderimi ve diğer ilgili gönderileri silmemi istedi. Desteğiniz için teşekkürler.ifadesini kullandı.

Etkinlik öncesi Action Aviation’ın Twitter hesabından” Denizaltı başarıyla yola çıktı, Hamish şimdi dalış yapıyor.” o paylaştı.

İngiliz yayın kuruluşu Sky News’in haberine göre, içinde kaç turist olduğu bilinmeyen aracı kurtarmak için çalışmaların sürdüğünü açıklayan ABD merkezli şirket. “Okyanus Kapısı Seferleri”adlı şirket, normalde her 15 dakikada bir sinyal alması gereken araçtan 7 saatten fazlahaber alamıyorum

Denizaltının altına inebilen turistik aracın kaybolduğu açıklandı.

OceanGate Gezileri”Şirketin adını taşıyan şirket, bugün bir denizaltının altına inebilen turistik bir aracın Titanik enkazına inerken kaybolduğunu açıkladı.

Lüks yolcu gemisi Titanic, 10 Nisan 1912’de İngiltere, Southampton’dan 2.224 yolcu ve mürettebatla New York’a doğru yola çıktı.

Kazada 1.500’den fazla kişinin hayatını kaybettiği geminin enkazı, 1985 yılında Newfoundland bölgesinin 645 kilometre açıklarında oşinograf Robert Ballard tarafından bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu