Haber

Cengiz Çandar’dan HDP açıklaması: ‘Bu partideki sol örgütler nişandır…’

Gazeteci-yazar Cengiz Çandar, Yeşil Sol Parti tarafından milletvekili adayı olarak gösterildi. Çandar, isminin açıklanmasıyla eleştiri konusu oldu.

Çandar’ın adaylığı sürüyor Medyascope’tan Ruşen Çakır’a konuştu. Çakır, Çandar’ın adaylığını şöyle değerlendirdi: “Sen ve Hasan Cemal, HDP’de ve özellikle tabanında sevilen insanlarsınız. Dolayısıyla üssün ‘Bunları bize nereden getirdiler’ diyeceğini sanmıyorum” dedi.

Çakır’ın bu sözleri üzerine Çandar, “Adaylıktan gerçekten göz yaşartıcı ve son derece dokunaklı yansımalar geldi. Çünkü nereden bakarsanız bakın bu partinin asıl taşıyıcısı, sosyolojik anlamda asıl taşıyıcısı Kürt sahasındandır. .Bu partide Türk yok mu bazı sol örgütler de var.Onlar dekorasyon meselesi.Partiye neresinden bakarsanız bakın Kürt partisi oy potansiyeli,söylem,tarih ve kimlik açısından doğal.İçinde Türk süsleme unsurları var. Ancak bu parti biz Hasan Cemal ve ben dekor unsuru olmaktan uzağız.Onun ötesinde biz bu sorunla çok yakın ilişki kurmuş hem siyasi aktörlerle hem de halkla çok samimi bağlar kurmuş insanlarız. Saha ve bölge insanı orada bir sıkıntı olmadı, olmadı da.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu