Haber

Başkan Altay: “Sudan ve kardeş şehrimiz El Gadarif yayınındayız”

Dünya Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda Sudan’da 15 Nisan’dan bu yana yaşanan iç çatışmalara değindi.

Başkan Altay, “Derhal insani ateşkes ilan edilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Çatışmalardan etkilenen sivillere ve kardeş şehrimiz Al-Ghadarif vatandaşlarına insani yardım sağlamaya hazır olduğumuzu beyan ederiz. Konya Büyükşehir Belediyesi, dost ve kardeş ülke Sudan’ın ve kardeş şehrimiz El Gadarif’in yanında olmaya devam edecektir.”

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay başkanlığında toplandı.

Dünya Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda mayıs ayı toplantısında yaptıkları çalışmaları ve kent genelindeki gündemi değerlendirdikten sonra Sudan iç savaşına değindi. Önder Altay, “Sudan Cumhuriyeti’nde 15 Nisan’dan bu yana Sudan Ordusu ile Çevik Kuvvetler arasında devam eden çatışmaları endişeyle takip ediyoruz. Kardeş şehrimiz Al Gadarif ve Sudan’da yaşayan sivillerin zarar görmemesi için tarafları sorunlarını müzakere yoluyla çözmeye davet ediyoruz. Derhal insani ateşkes ilan edilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Çatışmalardan etkilenen sivillere ve kardeş şehrimiz Al-Ghadarif vatandaşlarına insani yardım sağlamaya hazır olduğumuzu beyan ederiz. Konya Büyükşehir Belediyesi, dost ve kardeş ülkemiz Sudan’ın ve kardeş şehrimiz El Gadarif’in yanında olmaya devam edecektir.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu